AKAY OKULLARINDA 23 NİSAN KUTLAMALARI!

30 Nisan 2019

23 Nisan 1920, Türk milletinin iradesini temsil eden Birinci Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı ve Türk halkının egemenliğini ilân ettiği tarihtir.

Türk milletinin gönlünde, onun bağımsızlığının sarsılmaz ifadesi olarak en önemli yeri işgâl eden 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, her yıl yurdumuzda ve yurtdışındaki temsilciliklerimizde, bütün kurumlarımızda, okullarımızda ve her evde çeşitli etkinliklerle kutlanarak millî birliğimizin kenetlenmiş ifadesini temsil etmektedir.

Okulumuzda da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkuyla kutlandı. Programımızdan geriye renkli görüntüler kaldı.

Maltepe-Anaokulu-Maltepe-İlkokul-Maltepe-Ortaokul-Maltepe-Anadolu lisesi-Maltepe-Lise pendik-Anaokulu-pendik-İlkokul-pendik-Ortaokul-pendik-Anadolu lisesi-pendik-Lise

“ Okur Yazar Buluşmamızın” 5.sini gerçekleştirdik. Dergi ve Sözlük uzmanı yazarımız Asım Gültekin’i okulumuzda ağırladık. Maltepe / Kolej /Özel okul – Pendik /Kolej – Özel okul“Dünü Unutma, Yarına Hakkın Olsun” Doğu Cephesi Komutanı Orgeneral Kâzım KARABEKİR’in kızı Timsal KARABEKİR’in konuşmacı olduğu konferansımız. Maltepe / Kolej /Özel okul – Pendik /Kolej – Özel okul