Kurucularımız

 • Veysi Akay

  Marmara Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümünü 1999’da tamamlamıştır. Aynı üniversitede Türkiyat Enstitüsü ve Araştırmaları bölümünde “Mardin Şeriyye Sicilleri” üzerine Yüksek Lisans yapmıştır.

  1999’dan itibaren eğitim sektöründe Öğretmen, Müdür ve Kurucu olarak hizmet vermiştir. 2008’den itibaren kendi kurumları olan Deneyim, Seviye Dergisi Dershanesi ve Fen Bilimleri Merkezi Dershanelerinin kurucu temsilciği görevini üstlenmiş olup, 2015 yılı itibariyle Akay Eğitim Kurumları’nı Eğitim camiasına kazandırmıştır.

  Ayrıca İTO’da Eğitim Komisyonunda görev alan Veysi Akay ÖZKUR-BİR’de de yönetim kurulu üyesidir.

 • Bedi Aydın

  Ankara Üniversitesi, Eğitim Bilimleri Fakültesi, Eğitimde Psikolojik Hizmetler Bölümü’nde lisans eğitimini 1986 yılında tamamladı. Yüksek lisansını Mersin Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nde tamamladı.

  1987-1992 yılları arasında Rehberlik Araştırma Merkezi’nde uzman olarak çalışan Aydın

  Yetkin Öğretmen Kimdir, Sınıf Nasıl Yönetilir,  Kaynaştırmada Sınıf Yönetimi Nasıl Olmalıdır

  Yetkin Anne Baba Kimdir,  Çocuk Nasıl Yetiştirilir, Çocuğun Davranış Problemleriyle Nasıl Başa Çıkılır ? gibi Ülkemizin bir çok ilinde Seminerler vermiştir. Halen Akay Okullarının Kurucu Müdürüdür.Yetkin Öğretmenin Sınıf Yönetimi, ve Yetkin Ailede Çocuk Yetiştirme adlı yayınlanmış 2 kitabı vardır.