Ortaokul

 • Ortaokul öğrencilerimizin ergenlik dönemine denk gelmektedir. Bu dönemin sıkıntılarını bir fırsata çevirmek çalışmalarımızda gözettiğimiz önemli bir konudur. Ergenlik döneminin sıkıntılarını ders başarılarını etkilediği gerçeğinden yola çıkarak okula bakış açılarını akılcılıkla açıklamalarını sağlamaktayız. 5 ve 6. Sınıflarımızda İngilizceye ağırlık vererek haftalık 14 saat olarak uygulayan okulumuz National English dil okulu programını kullanmaktadır. Bu program sonunda çocuklarımızın İngilizceyi konuşmanın yanısıra Avrupa dil konseyi üyesi olan bu kuruluşun dil pasaportunu da almaya hak kazanmaktadır.

  Ortaokul öğrencilerimize yönelik yapılan sınavlara hazırlık programımız 4 yıl boyunca sürmektedir. Her Cuma haftalık değerlendirme sınavı yaparak öğrencilerimizin hazır oluşları denetlenmekte ve bu sınavın sonuçlarına göre cumartesi günü etüd çalışmalarına katılımları sağlanmaktadır. 5. Sınıftan itibaren artan şekilde her aşamada deneme sınavları yapılarak öğrencilerimizin akademik durumları sürekli olarak gözlenmektedir. Ayrıca Sosyal etkinlikler aracılığı ile öğrencilerimizin geleceğe hazırlanması sağlanmaktadır.

  Deneme sınavları ve hafta sonu etütleri ile bireysel etütler öğrencilerimizin sınava hazırlanmaları sağlanmaktadır. Akay okulları bu özellikleriyle ayrıcalıklı bir konumdadır. Çünkü öğrencilerimizin tüm eğitsel ihtiyaçlarını karşılama iddiasındadır.

  Okul öğrenmelerinin öğrencilerimize ilginç gelmediğini bilerek davranmaktayız. Dış dünyanın renkli ve hareketli oluşu okulu (dersi) sıkıcı kılmaktadır. Yenilikçi sınıf yönetimi anlayışımızla bu olumsuz durumu fırsata çevirmekteyiz.

  2018-2019 eğitim öğretim döneminde ortaokullarda yapılacak olan MYS (Mahalli Yerleştirme Sınavı) hakkında detaylı bilgiyi aşağıdaki linkten elde edebilirsiniz

  Lise ve Üniversiteye Giriş Yeni Sınav Sistemleri

 • İlkelerimiz ve Eğitim sistemiz hakkında daha fazla bilgi almak için formumuzu doldurun sizi arayalım!