Yetkin Eğitim


YETKİN ÖĞRETMENİN SINIF YÖNETİMİ

Ne kadar öğrenebiliyoruz?
Daha fazla öğretebilir miyiz? Nasıl?
Sınıf yönetilmeli midir? Nasıl? Kaynaştırma niteliği taşıyan sınıflarda sınıf yönetimi nasıl olmalıdır?

Bu gibi sorulara verilen cevaplardan oluşan bu kitap öğretmenlerin kendilerini geliştirmeleri için hazırlanmıştır.

Kaynaştırmada sınıf yönetimi konusunda İstanbul’un çeşitli ilçelerinde yaklaşık 8.500 kişiyle paylaşılan bu çalışma tüm öğretmenlerin kullanımına sunulmaktadır.

Yetkinlik bir süreçtir. Yetkin olabilmek için tekrar tekrar okunması gereken bir kitap.

 

 


YETKİN AİLEDE ÇOCUK YETİŞTİRME

Ne kadar yetkiniz? Yetkin bir anne baba mıyız? Çocuğumuzu yetiştirmede ne kadar yetkiniz? Yetkin anne baba çocuğunu nasıl yetiştirir? Ailede demokrasi var mıdır? Çocukla nasıl iletişim kurulur?

Bu ve benzeri soruları Yetkinlik Anlayışı çerçevesinde cevaplamaya çalışan bu çalışma anne ve babalara yetkin olmanın yollarını öğretiyor.

Yetkin anne babanın nasıl olduğunu öğrenmek isteyen ve yetkin olmak isteyen anne babalar için.

Yetkinlik bir süreçtir. Yetkin olabilmek için tekrar tekrar okunması gereken bir kitap.

 


YETKİN PROBLEM ÇÖZME

Hepimiz gündelik hayatımızda birçok problemle karşılaşıyoruz. Problemlerimizi çözebiliyor muyuz? Şimdiye kadar yaptığımız veya okuduğumuz yöntemler işe yaradı mı? Problemleri çözebilmek için onları nasıl anlamalı, onları çözmek için ne yapmalı?

Bu gibi sorulara cevaplar vermeye yönelik olarak hazırlanan bu kitap hemen hemen herkesin gündelik hayatta karşılaştıkları problemleri çözebilmeye yardımcı olacaktır.

Problemlerinizi yetkin bir şekilde çözebilirsiniz. Bu kitap size yetkinleşmenin yollarını göstermektedir. Ne kadar yetkinleşirseniz problem çözmede de o kadar yetkin olursunuz.

Unutmayın: Bir şey varsa yetkin hali de vardır. Ayrıca yetkinlik bir süreçtir. Yetkin olabilmek ve problemleri yetkin bir şekilde çözebilmek için tekrar tekrar okunması gereken bir kitap